„Orgonák éjszakája” – képekben

Szeretettel gratulálok a koncerten szereplő növendékeinknek, és tanáruknak a színvonalas produkciókhoz!
Hálásan köszönjük a Magyarországi Evangélikus Egyházi Fóti Kántorképző Intézete vezetőjének, Bencze Gábornak a koncert lebonyolításához nyújtott támogatását, Sohan László gondnoknak a segítséget, a Filharmónia Magyarország Nkft.-nek az arculat biztosítását. Továbbá köszönjük szépen a fotókat Kővágó Zoltánnak.
Illés Erika igazgató
A Magyar Klasszikus Zene Napja
Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

„Orgonák éjszakája”

Ebben az évben intézményünk is csatlakozik az „Orgonák éjszakája” rendezvénysorozathoz: orgona tanszakos növendékeink fognak szerepelni a Mandák-villában 2026. május 23-án (szombaton) 17 órai kezdettel.
Nagyon szépen köszönöm Palkovics Mária kolléganő felkészítő munkáját! Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
Illés Erika igazgató
I. Országos Zeneismeret Verseny – Esztergom

Első ízben került megrendezésre Esztergomban az országos zeneismereti verseny. Nemeshegyi Annabella a szóbeli, illetve az írásbeli megmérettetésen is kiválóan szerepelt, ennek eredményeként, a II. korcsoportban III. helyezést ért el. Testvére, Nemeshegyi Dániel is lelkiismeretesen felkészült a versenyre, és méltó módon képviselte intézményünket. Felkészítő tanáruk: Horváth István Tanár Úr, iskolánk címzetes – alapító – igazgatója. Köszönöm szépen a munkájukat, illetve a Nemeshegyi családnak a példamutatóan támogató hozzáállást.
Illés Erika igazgató
Különdíj
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság 2026-ban „Élet a vízben” címmel rajzpályázatot hirdetett, mely felhívásra 486 pályamű érkezett. Halász Júlia növendékünk, különdíjat kapott, melyhez szeretettel gratulálok! A család nevében is köszönöm szépen a magas színvonalú képzést Krizbai Judit és Szalma Edit pedagógusoknak.
Illés Erika igazgató
Családi koncert

Egy valóban családias légkörben eltöltött kora esti koncert résztvevői lehettünk 2026. április 29-én, a Vörösmarty Művelődési Ház Szalkai termében. Hálásan köszönöm, hogy sok-sok zenei élménnyel ajándékoztak meg bennünket növendékeink, szüleik, nagyszüleik, akiknek együttmuzsikálása példaértékű, és további motivációt adhat mindannyiunknak a mindennapokhoz. Köszönöm szépen a felkészülést a Tóth családnak, a Vasas családnak, a Kalász-Kermjét családnak, a Jobbágy családnak, az Urbán családnak, a Bartalis családnak, valamint köszönöm kollégáimnak a szervezésben és a felkészítés során végzett munkájukat! Bízom benne, hogy a muzsikáló családok köre tovább bővül, és 2027 tavaszán ismét találkozhatunk.
Illés Erika igazgató
XX. Aradi Jenő Megyei Rajzverseny – Páty
Iskolánk hét növendéke kapott meghívást a megyei rajzversenyre, a korábban elkészített alkotása alapján. Szalma Edit tanárnő tanítványai kimagasló eredményt értek el a 2026. április 25-én megrendezésre kerülő eseményen. Büszkén álltam a pátyi Bocskai István Magyar – Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola aulájában, ahol mind a 7 növendékünk díjat és ajándékot vehetett át, az alábbiak szerint:
6. évfolyam monokróm csendélet – Schubkégel Adél I.hely, Krasznai Csenge IV. hely
7. évfolyam monokróm csendélet – Puskás Dzsenifer IV. hely
7-8. osztály illusztráció – Béky Blanka I. hely
8. évfolyam monokróm csendélet – Vandrus Lili I. hely, Csák Fruzsina III. hely
8. évfolyam színes csendélet – Zemlényi Szonja I. hely

Az elkészült alkotásokhoz gratulálok, a lelkiismeretes felkészítő munkát köszönöm szépen Szalma Edit pedagógusnak, továbbá szeretném megköszönni Vandrus Péter szülőnek, hogy – szabadidejét feláldozva – segített abban, hogy eljuthassanak a gyermekek a versenyre.
Illés Erika igazgató
X. Abonyi Országos Vadászkürt-, Mélyrézfúvós-, és Rézfúvós Kamarazenei Verseny

Szeretettel gratulálok Márton Levente igazgatóhelyettesnek, és növendékének, Nemeshegyi Annabellának, aki a X. Országos Vadászkürt-, Mélyrézfúvós-, és Rézfúvós Kamarazenei Versenyen kiemelt arany minősítést ért el. Köszönöm szépen, hogy Klausz Tamás korrepetitor, és Annabella családja is támogató hátteret biztosított a szakmai munkához.
Illés Erika igazgató
Nyílt hét
Intézményünkben 2026. április 20. és 24. között tartjuk „Nyílt hét”-programsorozatunkat, melyre szeretettel invitáljuk leendő növendékeinket és szüleiket. Az alábbi plakáton szereplő QR-kód segítségével regisztrálhatnak az érdeklődők.
Illés Erika igazgató

Versenyeredmények – Göd

A IX. Pest Vármegyei Rézfúvós Versenyen különdíjat kapott Nemeshegyi Annabella, kürt tanszakos növendékünk. Tanára: Márton Levente. Trombita tanszakos növendékeink közül Nemeshegyi Dániel és Becskereki Bálint is méltóképpen képviselték iskolánkat. Tanáruk: Erős Dániel. Korrepetitorként segítette a felkészülésüket: Klausz Tamás.









