Home » Uncategorized » XI. Regionális Csellótalálkozó…

Beiratkozási űrlap kitöltése

Nyilatkozat tanulói jogviszony megszüntetéséről, változásáról

Kategóriák

Beiratkozási űrlap kitöltése

Nyilatkozat tanulói jogviszony megszüntetéséről, változásáról

Kategóriák

XI. Regionális Csellótalálkozó…

XI. Regionális Csellótalálkozó Fót 2023.01.28.

Vörösmarty Művelődési Ház

Január utolsó szombatján a Fóti Zeneiskola- AMI lehetett a házigazdája a XI. Regionális Csellótalálkozónak. A rendezvényen négy zeneiskoláját láttuk vendégül Csömörről, Gödöllőről, Kistarcsáról és Pécelről. Ötvenkét csellista gyermek és tanárai vettek részt az eseményen.

A közönséget pedig a szülőkből, nagyszülőkből és testvérekből álló szép számú érdeklődő alkotta.

9 órakor kezdődtek a próbák, majd 11 órakor pedig a koncert.

Illés Erika intézményvezető asszony köszöntő szavai után a műsor egy ismert angol karácsonyi dallal kezdődött: J. Arbeau: Branle de l’ Official /Ding-Dong Merrily on High/

A darabot Nagy Eszter kistarcsai tanárnő dolgozta át 5 csellószólamra, melyet a találkozó minden részt vevője, tanárok és növendékek együtt szólaltattak meg. Nagyszerű élmény volt látni a sok csellistát egy helyen, akik szívvel-lélekkel egységesen tudtak muzsikálni és megszólaltatni ezt a gyönyörű darabot. Ezután kamaradarabok következtek, a barokk zeneszerzőktől a 20.századiig, majd záró műsorszámként a tanárok együttesét, melyben Kiss Tibor: Most múlik pontosan című dalát adták elő nagy sikerrel.

A Kistarcsai-AMI intézményvezető asszonyának záró szavai után az alkalom közös sütizéssel és szakmai beszélgetéssel ért véget. Nagyon jó volt hallani, hogy ebből a kis régiónkból is mennyi gyermek szereti és tanulja szorgalmasan ezt a szép hangszert a csellót. Időt és energiát nem kímélve, áldozatot hoznak azért, hogy értéket teremtve, feledhetetlen produkciókkal ajándékozzák meg a hallgatóságot, miközben maguk is igazi közösségi élménnyel gazdagodhatnak.

A rendezvényen a vendéglátás a Somlyó Művészeti Egyesület támogatásával jött létre.

Győri Gabriella

intézményvezető-helyettes


Leave a comment

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

10 ok, amiért a gyerekednek zenét kellene tanulnia kattints a képre

Intézményünk fenntartója:

Dunakeszi Tankerületi Központ
Cím: 2120 Dunakeszi, Állomás stny 4.
Telefon: +36 27795 206
E-mail: dunakeszi@kk.gov.hu
Honlap: https://kk.gov.hu/dunakeszi
Adatvédelmi tisztviselő: adatvedelem.dunakeszi@kk.gov.hu
https://kk.gov.hu/kozerdeku-adatok-dk
Integritás tanácsadó: http://kk.gov.hu/tajekoztato-anyagok45

Támogatóink

Fót Város Önkormányzata